(NE)lži mi!

1. září 2015 v 21:32 | M. |  Psací
Polemizováníhodné téma. Je lepší vědět pravdu nebo žít ve lži? Je lepší vědět o sobě všechno nebo se nechat unášet svými iluzemi? Slýcháme rádi pravdu nebo ji čas od času "jakobynic" přeslechneme?Lidé neradi slýchají pravdu..vlastně se ji i neradi dovzídají. Píšu to tak, protože já jsem úplně stejná. I když tedy nevím, jestli je úplně dobré žít ve lži a nepřipouštět si pravdu. To vám ale zcela jistě vysvětlí ten člověk, který vám tu pravdu řekne. Snést pravdu, o které si ale myslíte, že pravdou není, je těžší než se zdá. Celou dobu si namlouváte, že máte svůj život pod kontrolou, ale pak se najednou zničehonic ukáže, že to tak není a vy nemáte pod kontrolou vlastně vůbec nic.

Nemůžu si ale odpustit jednu věc. Naprosto mě rozčilují a přímo vytáčí lidé, kteří si myslí, že mě znají lépe než se znám já. Lidé, kteří se mi snaží diktovat to, jaká jsem nebo jaká být mám. Nikdo nás přeci nemůže znát lépe, než my sami. Ale vysvětlete to ostatním.

Proto si myslím, že je občas lepší nevědět pravdu. Pravda nám ubližuje, trápí nás a nenechá nás na pokoji. Asi si o mně teď musí všichni myslet, že jsem největší lhářka, když mi nevadí lež. Samozřejmě, že mi lež vadí, ale čas od času je podle mě zdravější vědět tu méně bolestivou variantu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama