Zima vs. město

26. listopadu 2015 v 10:06 | M. |  rok 2015
Je něco horšího než město na přelomu podzimu a zimy? NE!
Vlastně jsem si na České Budějovice za ten rok už zvykla, a dokonce se mi začaly i líbit, což beru jako úspěch, vzhledem k tomu, že jsem rodilá buranka z té nejmenší vesnice široko daleko. Zvykla jsem si na přecpané trolejbusy, ne moc hezký vzduch i na davy lidí, ale tohle počasí tady vážně nenávidím. Takhle, miluju zimu, Vánoce, dokonce i sníh, ale ne ve městě. Není lepší období na to, zavrtat se do huňatého svetru, plácnout sebou do postele a s kakaem sledovat sladké romanťárny! Ale ošklivá šedivá břečka místo krásného bílého sněhu? Brr!!

Občas mi chybí moje krásná malá vesnička. Za ten rok jsem zjistila, že se ze mě asi nikdy nestane "měšťačka" se vším všudy. Jsem ráda za své dětství prožité na venkově. Bylo to to nejlepší, co jsem mohla zažít. Čím jsem starší, tím víc začínám přemýšlet o tom, kde bych v budoucnu chtěla žít. Fakt je ten, že na to asi nikdy odpověď nenajdu. Mojí slabou stránkou se za poslední rok stala nerozhodnost a neschopnost rozumně přemýšlet. Ne že bych někdy předtím nějak závratně rozumovala, ale vzpomínám si na dobu, kdy jsem si alespoň dokázala ujasnit, co chci (I když žena vlastně nikdy neví, co chce..?!).

Ať žije prokrastinace! Jsem ten největší lenoch na světě :P
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lů | E-mail | Web | 9. prosince 2015 v 16:49 | Reagovat

Největší? Tak to pozor, ještě jsem tady já! :D
Zima ve městě je něco příšerného. Dokud jsem bydlela tam u nás na bohem zapomenutém severu, tak to šlo, protože hory široko daleko. Ale co jsem středočech a trávím plno času v Praze, je to peklo. A nesnáším zimní oblečení a 200 vrstev a pocit praskajícího žaludku ze všeho toho svátečního jídla.. jéje, to zas bude.

Tyhle rádoby dospělácké myšlenky jsou docela děsivé.. jakože "kde budu bydlet? co budu dělat? chci si pořídit kaktus nebo drsnou latinsky pojmenovanou kytku do rohu?". Pfůů. Ještě, že zrovna konkrétně tohle mám víceméně ujasněné.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama